22.01.2015 «Літературно-музична композиція присвячена Дню Соборності України»

День Соборности Украины22 січня 2015 року у Генічеській ШЕВ відбулася літературно-музична композиція присвячена Дню Соборності України.

День Соборності – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Республіки, що відбулося у 1919 році.

         Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено в Україні «… враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення Єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України від 21 січня 1999 року.

         У цей день також ми згадуємо і іншу значну подію, яка відбулась 22 січня 1918 року – прийняття ІV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

         Ідея соборності України бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо престолу в Києві,а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький,Іван Мазепа, Петро Дорошенко,Пилип Орлик. У ХУІІІ початку ХХ сторіччя, коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею,Московією, Румунією, Австро-Угорщиною,ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

         В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 року була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. А 19жовтня 1918 року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

         3 січня 1919 року Національна Рада УНР у місті Станіславі (Івано-Франківськ) схвалила закон про об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в народну Республіку. 21 січня 1919 року в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня у Києві відбулися урочистості з нагоди свята Злуки. Проголошення злуки було призначено на дванадцяту годину 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України.

         Урочисто було зачитано Універсал Директорії: «…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії для яких жили і за яки вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна Незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної української держави , на добро і щастя українського народу».

         Століттями розірваний український народ визволявся з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Український державі. Віднині на всіх українських землях, розділених віками, буде єдина велика Україна.

         Мрії, задля запровадження яких найкращі сини України боролися і вмирали, стали дійсністю.

         Зараз наша країна перебуває у великій небезпеці. Під загрозою її цілісність та незалежність. Але ми маємо велику віру та надію, що ці часи випробування на гідність український народ з гідністю подолає і наша Україна буде сильною, об’єднаною, незалежною та квітучою державою.  

 В композиції приймали участь учні викладачів:

Лебедєвої Є.Г., Супрунова А.І., Набоки Н.Д., Сердюк Л.О., Сергєєвої В.П., Мартинець Т.М., Шапірко І.І., Козачок О.Р., Козачок Є.О., Сузанської Н.В., Жернової Л.М.

 DSC04675  Ведуча літературно-музичної композиції викладач Генічеської ШЕВ

                                              Шкроб Ольга Анатоліївна.

DSC04632 DSC04643 DSC04641 DSC04638 DSC04635 DSC04636 DSC04650 DSC04649 DSC04648 DSC04659 DSC04670 DSC04665 DSC04654 DSC04657 DSC04658

Автор записи: Сlarinetto

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *