У Генічеській мистецький школі згадували історію міста 1950-1960 років

У Генічеській мистецькій школі пройшов вечір музики та спогадів «Генічеськ – місто з історією». Програми з цього циклу вже стали традиційними. 16 квітня у залі навчального закладу зібралися люди різного віку, щоб відчути атмосферу Генічеська 50-60-х років ХХ століття. Саме цей час в історії міста був багатим на події. Люди швидкими темпами відбудовували  підприємства, заводи та фабрики, розвивали освіту, культуру, медицину. У кожній сфері працювали справжні професіонали.

У це десятиліття відкриваються музична та спортивна школи, будується стадіон, відроджується парк, створюється сквер Пушкіна (зараз сквер Слави), у якому біля пам’ятника поету збудували маленький танцювальний майданчик.  

Завдяки зусиллям Степана Грушевського висаджуються дерева та квіти, відроджується зелене господарство. Місто потопає у квітах. На початку 60-х років  спеціальна машина займалася поливанням насаджень, а влітку, два рази на день поливала водою магістральні вулиці та дороги міста.

У Генічеську в 1954 році  знімався фільм «Море студеное» про життя поморів. Одну з ролей грав відомий артист Микола Крючков, який любив, прокинувшись рано вранці до зйомок половити в протоці бички. У 1957 році знімався другий фільм — «Дівчина з маяка» за твором Олеся Гончара «Коли запалає вогник».

У наше місто приїжджали і відомі художники, яких на творчість надихало море, рибацькі баркаси, парусники. А головне, що генічани у той час були відкритими,  дружніми і любили своє місто, тому воно розвивалося та розквітало.

Розповіді про видатні події в історії Генічеська, про відомих особистостей супроводжувалися архівними фотографіями. На сцені  було виставлено картини місцевого художника Володимира Шпака з зображенням моря, дитячого пляжу, депо, баркасів та парусників.

А атмосферу 50-60-х років створювали пісні та музичні композиції у виконанні учнів Генічеської мистецької школи. Весняний настрій присутнім  подарували: Яна Вижевська, Софія Сафронова, Софія Довга, Крістіна Безвербна, Поліна Головко, Ольга Толчева, Катерина Куцевалова, Ксенія Сергєєва, Дар`я Жаркова, Максим Крячек, Владислав Немитов, Данило Новосельцев, Ірина Сергеєва та їх викладачі – Тетяна Мартинець, Євген Козачок, Єлизавета Лебедєва.

Організатори висловлюють подяку за допомогу в підготовці цього заходу  Олександру Прихненко,  Віталію Піхулі, Володимиру Шпаку, Емілю Гоголенко, Генічеському краєзнавчому  музею.

Після концерту люди ще довго не розходилися. Вони ділилися друг з другом враженнями, згодували про своє дитинство та юність і відмітили, що вже з нетерпінням чекають на продовження цього творчого проекту, автором якого є Вікторія Кальницька.

Фото:Олександр Прихненко

Автор записи: Сlarinetto

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *