На фасаді Генічеської мистецької школи відкрили меморіальну дошку

Нещодавно на будівлі Генічеської мистецької школи з’явилася меморіальна дошка, присвячена двом директорам навчального закладу — Володимиру Івановичу Кузнецову та Юрію Григоровичу Тхуршу. За вклад в розвиток культури нашого краю та виховання молодого покоління їм в різні роки було надано звання «Почесний громадянин міста Генічеська».

Під час заходу згадувалося про розвиток навчального закладу. Завдяки відеосюжетам усі присутні потрапили у світ спогадів.

Генічеська дитяча музична школа почала своє існування у 1957 році. Перший директор – Володимир Іванович Кузнецов разом з викладачами — ентузіастами проводив роботу з популяризації музичних спеціальностей та був ініціатором будівництва закладу. У 1960 році в центрі міста було відкрито двоповерхову будівлю. Діти та викладачі потрапили в затишну атмосферу: обладнанні класи, бібліотека, нові інструменти. Володимир Іванович за фахом – хормейстер. У хорі, який він створив, було понад 160 дітей. Колектив став одним з найкращих дитячих хорових колективів в Україні. Він завжди займав перші місця на конкурсах в Херсоні, Одесі, Києві.

Володимир Іванович створив і академічний хор, основу якого складали викладачі навчального закладу. Рішенням колегії Міністерства культури колективу було надано звання «Народна хорова капела». Володимир Іванович був ініціатором відкриття філій дитячої музичної школи в селах Генічеського району. Упродовж 12 років він керував навчальним закладом.

Після його призначення директором Херсонського музичного училища, музичну школу протягом 17 років очолює Юрій Григорович Тхурш. Саме він велику увагу приділяє поповненню матеріально-технічної бази, методичній та культурно – просвітницькій роботі. Юрій Григорович пройшов шлях від викладача до завуча й директора. Він працював в Генічеській музичній школі до 2010 року. Відомий музикант створив в нашому місті перший симфонічний оркестр, народний естрадний оркестр, керував міським духовим оркестром та вокально — інструментальним ансамблем. Він робив аранжування відомих творів для духових інструментів, джаз — бендів, оркестрів, фортепіанних ансамблів. Багато з його учнів стали відомими викладачами.

З початку існування музичної школи навчальний заклад очолювали лише три керівники. Зараз директором Генічеської мистецької школи є Тетяна Анатоліївна Захарченко. Кожен з керівників зробив вагомий внесок в культурний розвиток нашого регіону.

Напередодні 30 річчю Незалежності України колектив Генічеської мистецької школи звернувся до міської ради з пропозицією відкрити меморіальну дошку двом творчим особистостям, пам’ять про яких зберігає не одно покоління генічан.

Виступаючи на заході, міський голова Олександр Тулупов зазначив: «Міськвиконком, депутатський корпус підтримали вашу ініціативу та дали дозвіл на розміщення дошки на фасаді навчального закладу, а з міського бюджету ми виділили кошти на її виготовлення. Тому в історії міста залишиться ще одна видатна подія. Пам’ять про Володимира Івановича та Юрія Григоровича житиме в наших серцях, а меморіальна дошка завжди буде нагадувати про добрі справи тих, хто стояв у витоків музичної школи. Хочеться подякувати колективу школи за те, що вони цінують цих людей, зберігають пам’ять про них та виховують нові покоління музикантів на їх життєвому прикладі».

Заступник міського голови Ірина Попова згадала про те, як працювала з Юрієм Григоровичем Тхуршем. Вона зазначила, що талановитому викладачу належить багато аранжувань, які досі виконують солісти, дуети та оркестри. Коли вона була в Італії зі своїми ученицями, то до неї підходили музиканти з різних країн та зверталися з проханням поділитися яскравими аранжуваннями, створеними Юрієм Григоровичем. Ірина Миколаївна подякувала колективу школи, що вони продовжують традиції закладені Володимиром Івановичем та Юрієм Григоровичем.

«Час минає доволі швидко, а разом із ним у спогадах залишаються приємні миті нашого життя. Зараз ми дивилися на старі фотографії, згадували відомих музикантів, талановитих керівників навчального закладу і на серце було приємно від того, що їх справа живе. Багато з учнів Володимира Івановича Кузнецова та Юрія Григоровича Тхурша стали відомими викладачами, керівниками музичних колективів та продовжують створювати славу нашому місту. Сьогоднішня подія — відкриття меморіальної дошки — знакова в культурному житті нашого краю. Хочеться подякувати всім, хто брав участь у реалізації цього проєкту», — відмітив Олександр Зюмкін, начальник Відділу культури та спорту Генічеської міської ради.

Юрія Григоровича по життю супроводжувала його дружина Ганна Антонівна, яка виховала не одне покоління музикантів. Понад 30 її учнів стали викладачами і продовжили справу свого наставника. Серед них і Тетяна Захарченко. Ганна Антонівна протягом багатьох років була концертмейстером хору, яким керував Володимир Іванович Кузнецов. Вона з великою вдячністю згадує про цього талановитого керівника та хормейстера.

Директор Генічеської мистецької школи Тетяна Захарченко подякувала міській раді, Відділу культури та спорту Генічеської міської ради та усім небайдужим людям, які підтримали ініціативу колективу встановити меморіальну дошку на фасаді будівлі навчального закладу. «У нашому місті – це друга меморіальна дошка, яка встановлена творчим особистостям. Фундаторам залишається пам’ять, а їх нащадкам – продовжувати їх справу»,- зазначила Тетяна Анатоліївна.

Присутній у залі Почесний громадянин міста Генічеська, фотограф та письменник Олександр Прихненко подарував Тетяні Захарченко та Ганні Тхурш свою нову книгу «Відкриті береги» і фотоальбоми, подякувавши за збереження культурних традицій нашого міста. Поринути у світ спогад усім присутнім допомогли музичні номери, які підготували викладачі Генічеської мистецької школи: Євген Козачок, Світлана Козачок та Дар’я Дяченко.

Під оплески присутніх було відкрито меморіальну дошку.

Фото: Олександр Прихненко

Автор записи: ГМШ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *